چادرهای

دکولته
۰۱ آبان ۱۳۹۱

چادرهای دکولته

|
توسط
|
39 دیدگاه
|

قال ای‌داد مشغول الذمه: مانتویی بی‌آرایش، به از چادری با آرایش…. و حجاب آمد تا زینت ها پوشش داده شوند…. که اسلام در بیرون از خانواده آرایش ندارد.. و نهایتِ پذیرفتنی اش غازه‌ای باشد بر چشم…. و حجاب آمد تا زیبایی حیا را به رخ کشد، نه زیبایی رخ ات را…. و تو باید بدانی که بد حجابِ بی آرایش در این آشفته بازار، خیانتش کمتر است به اسلام تا باحجاب با آرایشی که موجی قوی از خود نماییِ آمیخته با سراب حیا را به همراه دارد…. که تو برای مردان حیادوست ملیح تری… و تو رسما مانکنی در دنیای باحجاب‌ها هستی که هر روز به واسطه علاقه ذاتی انسان به جلوه‌گری، قلقلک میدهی دیگر دخترانمان را برای مهاجرت معکوس از چادر خاکی حضرت زهرا به سمت چادرهای ذاتاً دکولته… و تو باید بدانی همانها که سالها صبوری کردند و خرج، تا مانتوهایمان را کوتاه، تنگ و باز کنند، همانها امروز قد چادرت، رنگش و آستینهایش را نشانه گرفته اند و به تو یاد داده‌اند که رهایش کنی و آن را به باد بسپری، که نمایان شود زیر آن… چه جلوه گری ماهرانه‌ای، انگار شنلی بر روی لباس شاد زیر آن بر سر کشیده باشی و همچون پرنسسی متین عرضه شوی…

ای‌داد میگفت برای پسران، ریش بلند گذاشتن در جایی که قاطبه ریش ها کوتاه است (البته اگر ریشی مانده باشد)، کانه لباس شهرت است و تو در مملکتی که رنگ چادرهایش همیشه خاکی حضرت زهرا بوده، لباس شهرت به تن میکنی وقتی زیر نورش برق چادر به رخ میکشی….

سالها پیش گفتم که اسلامگرایان دولتی ترکیه بلایی هستند برای ما…. همانها که امروز خالد مشعل آنها را رهبر جهان اسلام خوانده است… نه اینکه در ازای کمکهایمان به اعراب چشم امید یا طمعی داشته باشیم، که من همین الانه هم صراحتاً میگویم جمعی از اعراب رسمشان است نمک خوردن و نمکدان شکستن… کار ما تنها وظیفه علوی است… اما، اما، بلاست فرهنگ غالب در این دولت عثمانی… هنوز تمیز نمیدام و کودکی بودم که در خانه‌ یکی از اقوام دیدم، در کنسرتی، دخترهای باحجاب همراه با دختران بی‌حجاب، دست در دست، سرپا ایستاده و به خواننده شدیداً لهوی محترم ریفلکس نشان میدادند…. بلای ترکیه حداقل برای جامعه شیعی خانمان برانداز خواهد بود…

39 دیدگاه

 1. هیشکی

  سلام
  چقد خوب که شما حرف دل من را میزنید، توکارهای فرهنگی من اینروزها دائما به دوستان باقیمانده در عرصه دانشگاه میگویم که خودی هارا دریابید…
  میگم شاید رمز 313 تا بودن یاران مولا(کم بودن عددی در ظاهر) اینه که خوبهامون باید قویتر باشند و غافل نشیم از خودسازی و خودی سازی..

  من اگه بودم بی حیایی کلامی در فضای مجازی رو هم اضافه میکردم به حرف شما… خودم کم عامل بودم به این حرف و به زشتی کارم معتقدم و معترف… شاید باید خودمم رو خیلی اصلاح کنم تا دوباره این جرات را پیدا کنم به چادر بی بی زهرا سلام الله افتخار کنم و علمم بدانم..:(
  مجاز داره یه تهدید میشه نیز

  “”””بلای ترکیه حداقل برای جامعه شیعی خانمان برانداز خواهد بود…””””

 2. سندس در جست و جویحقیقت

  سلام.
  مشکل اینجاست که از اونور بوم افتادن …توجیه شون هم اینه که دختر چادری ها باید شیک باشن و خوش پوش
  من هنوز نفهیدم که واقعا آرایش کردن آدم رو شیک پوش و مرتب نشون میده؟؟!!
  یک بخش از این موضوع برمیگیره به این نمایشگاه های حجاب و عفافی که میذارن…یه نگاه به ژورنالهای لباسهای اسلامی بندازید…فرقشون با ژونالهای لباس شب در پوشیده بودن بدن هست…و چه بسا ارایش و دیزاین صورت خانمها بیشتر هم باشه.!!

 3. sarbakhsh

  …و چه کلمه با مسمایی برای این انحراف انتخاب کردی !چادرهای دکلته
  ممنون از اضافه کردن این کلمه به فرهنگ لغت حزب اللهی ها! و اینکه حرف دل منو گفتی…
  که خاله خرسه داره میزنه حجاب رو به انحراف میکشه… ممنون

 4. با سلام
  مطلب واقعا زیبا وبا مسمایی بود…ولی یک جای کار داره می لنگه!
  مشکل اینجاست که اغلب چادریهای اینگونه ما حقیقتا چادری نبوده اند!
  درواقع یا با ازدواج شوهر محترم ودموکراتشان مجبور به چادرپوشیدن کردتشون….
  یا در این آشفته بازار بی حجابی وبی حیایی خوف ترشیدن و روی دست مادر ماندن دارند!لذا برآن شدند که هم حرف شوهر یا پدر وهم حرف دل خودشان را بزنند…
  قضیه اینجاست که ما متسفانه الگوهای خوبی را نشان ملت نمی دهیم…
  وتقریبا مدلهای جدید چادر وزرق وبرق بیشتر آنها وسیله ای شده است برای جذب بی حجابها وهدف واقعا همین است….
  ولی خوب متاسفانه گویی محجبهای ما هم متاسفانه جذب شده اند!!
  حال به نظرتان چکار باید کرد؟
  البته من قضیه آرایش را در هرصورت مشکل دار می بینم ولی مدلهای جدید چادر وجنسهای خاص آن منظورم است!
  یا حسین

  1. ای‌داد

   دقت به آغاز جمله های من حل ماجرا است…
   مردهای ما باید از خانمهایشان عدم آرایش بخواهند، نه چادری شدن
   من معتقدم اثر مخرب آرایش از کاکولهای بیرون خانمها بیشتر نباشد کمتر هم نیست!!! همین میشود که یک خانم باآرایش را چادری میکنند و بر جذابیت او افزوده میشود!!! یعنی تا دیروز یک عده از مردان از وضع او لذت میبردند و امروز با چادر عده ای دیگر از مردان!!!! چون روحیات و سلایق متفاوت است!!! همین میشود که برخی از چادری ها هم ادعا دارند که از چشم بد مردان در امان نیستند!!! البته کلیت جذابیت زن برای مردان از بیماری آنها نیست، بلکه به صورت فطری برای حفظ بقا و تداوم کشش برای تشکیل خانواده و ایجاد حس آرامش است!!! همین میشود که مردان چشمان بیماری دارند و زنان گوش های متاثر!!! یک مرد با جلوه گری حریص میشود و زن با نشیدن جملات عاشقانه!!! که اینها هم ار کرامات حضرت قدسی است!!! همین میشود که میتوان گفت زن و مرد در سیاره بودن مشترک اند!! اما سیاره هایی با نامهای متفاوت!! که در نتیجه با وجود مشترک بودن در هویت سیاره‌گی، اما سیاره هایی با دو هویت اند که در نتیجه هر یک مدار خاصه خود را دارد و میبایست طی کند!!!
   بگذریم، الزاما چادری شدن مصون ماندن نیست!!! بلکه شیفت دادن از یک دکه جلوه گری به دکه جلوه گری دیگر است!!! آنچه مهم است و اسلام هم بر آن تاکید دارد پوشاندن زینت است!! که به عقدیده بنده اهم این زینت ها آرایش است!!!!
   البته همه این ماجرا، این طیف چادر-زورکی که شما فرمودید نیستند!!! خیلی از چادریهای ما هم علاقه به جلوه گری دارند و زوری هم بر سرشان برای چادر نیست!! چادر را دوست دارند، آرایش را هم دوست دارند!!! نمونه اش را هم در خانمهای چادری باشگاه خبرنگاران جوان میبینید!!! چادر بعضاً براق، صورت پر از آرایش!!! مانکنی جلوی تلویزیون برای چادریها!!!
   آنچه مهم است در قدم اول اینست که آغاز صحبت ها نباید بر سر چادر باشد!!! شما (همسر، دغدغه دار فرهنگی، اسلام شناس) باید از این مسئله شروع کنید که اسلام آرایش کردن برای بیرون از خانه ندارد!!! انتهایش غازه ای است بر چشم که آن هم مستلزم توجه به شرایط محیطی و نظر مرجع خاصه خود است!!! شما هر موقع توانستید چهره های با آرایش را کم کنید بدانید که خودخواسته قشر عظیمی ناخوداگاه دست از چادرهای دکولته و مانتوهای عجیب خواهند کشید!!! چرا که توانسته اید فردی را توانمند کنید که بر حس جلوه گری اش فایق آید!!
   زنی که مجاب به آرایش نکردن و پوشاندن زینت (که به منقول بالا آرایش هم زیر شاخه آنست) شود و حجم بدن را نیز بپوشاند-چه با مانتو چه با چادر- حق الله را بجای آورده و اگر از آن پس متحمل نگاهی از مردی شود، باید بر بی غیرتی و کثیف دل بودن آن مرد تاکید کرد!!! و رواست اگر حد بر آن مرد جاری شود!!!! چون به حق الله تعرض نموده است!!!
   آنچه در مسائل فرهنگی مهم است چندبینی بجای تک بینی است!!! تک بینی آفت کارهای فرهنگی است!! یعنی برای کار فرهنگی باید از چند زاویه و چند نقطه ناظر بنگرد!!!

   پس نوشت: دوره اخر الزمان دوره تجرد، افول و فروپاشی بنیاد خانواده است!!! چرا که با بالا رفتن سن، همه ما طنابهایی برای خود شده ایم!! دو نخ را به هم گره زدن ساده است اما دو طناب را به هم گره زدن مشکل افتد!!! تجرد سخت و دردناک هست و بیماری روحی به دنبال دارد، اما از نتایج شرایط اجتماعی روز است، لذا اخر دنیا نیست و خداوند به دلهای نیازمندان آگاه!!!

   1. هیشکی

    با بخش زیادی از حرف های شما موافقم ؛ اما در مورد بهتر بودن کاکل از آرایش، شاید خیلی از دختران مانتویی وچادری متین ما همین اندک کاکل را داشته باشند که طبق حرف شما از آرایش کمتر آثا مخرب دارد ولی در روح همان دختر چه؟ من درباره ی فلسفه خیلی از گناهان فکر کرده ام و بنظرم رسیده که خیلی از دستورات و حتی مستحبات نقش پیش گیرنده را دارد و به تسلیم شدن انسانها نظر دارد.. دختری که اندکی از موهای خود را بیرون می گذارد و در واقع راه طغیان را برای خود باز گذاشته است،(همانطور که اصرار بر هرکبیره صغیره ای در من و شما همین اثر را دارد) که منکه به حرف خدا گوش نمی دهم و در ذهن خود و باتوجه به ارزش هایی که در جامعه ما از بچگی ترویج شده است، خود را گناهکار می داند و همین روزنه ای می شود برای عدم همدل دانستن خود با پروردگارش، حتی اگر در خانواده ای بی دین به دنیا آمده باشد..
    واین گناهکار دانستن خود آفتی و بهانه ایی میشود برای خیلی از گناهان دیگر، مخلص کلام اینکه او خود را جری تر می بیند… و خیلی بخواهیم آب تابش بدهیم میشود:آب که از سر گذشت چه یک وجب….

    در مورد مثال پی نوشتتان هم مخالفم، صلاح نمی دانم چون شما آقایید در این زمینه با شما بحث کنم ولی حرفتان بنظرم درمورد یک سری هیجانات درست است و نه در بقیه ابعاد انسانی..
    والله اعلم

   2. با عرض سلامی مجدد
    من فکرکنم منظورم را یا درست بیان نکردم یا درست گرفته نشده است!
    بگذارید براتون یک مثال بزنم…
    مثلا من یک خانم چادری محجب را می شناسم که البته 50سال را گذرانده است ولی بسیار معتقد…
    چند وقت پیش ایشان را دیدم که با کمال تعجب لبها و ابرو و..خودرا نه تنها آرایش موقت بلکه آرایش دائم نموده است!(تاتو)خوب…
    این یعنی چه؟
    از ایشان که علت را پرسیدم گفتند به علت اینکه شوهرشان به دیگران نگاه نکنند یا چهره شان با چادر برای شوهرشان همچنان جذاب باشد!
    خوب حالا بریم سر اصل مطلب..
    مشکل حجاب در جامعه ما حداقل تا 60درصد ازآقایان است
    اگرخانمی چه با حجاب چه بی حجاب آرایش می کند وقتی از او بپرسیم چرا؟!
    اگر متاهل باشد می گوید برای شوهرم!واگر مجرد می گوید برای شوهر کردن!
    I’m inveiled without any make up.
    ولی نه از نوعی که شما می گویید…ش
    واقعا با این قشر سروکار دارم…
    وتازه قضیه را شما خیلی جدی گرفتید…به مردان برای نگاه حدبزنند!
    بنده باید خدمتتان عرض کنم که آقایان محترم به ظاهر مذهبی یا غیر مذهبی ما هم به همه نوع خانمی نگاه می کنند!
    دیگه فرقی نمی کنه…
    مشکل حیاست!
    که متاسفانه اغلب زن ومردها ندارند!!!
    اللهم عجل لولیک الفرج

    1. هیشکی

     حرف شما بانو مائده، واقعیتی تلخ از جامعه است ولی اگر زنان مومنه ما در خانه درست عمل کنند، این درست عمل کردن جنبه های مختلفی را در بر میگیرد، از روح گرفته تا جسمی، باهر ظاهری هم که باشد، میتواند این بخش خودخوهانه مرد را در خود برانگیزد که زن خود را صرفا و فقط برای خود بخواهد و نه هیچ کس دیگه، گویی این نعمت اسمانی که خداوند به او داده برای خود بخواهد.
     و تا حد زیادی بی نیاز شود از هر رنگ دیگری.
     .البته این مستلزم دانستن خیلی چیزهاست چه مرد بداند و چه زن!
     والبته طبع سرکش مردها و حس قوی و حساس زن ها را کمتر لگام میتوان زد.. و مطالعه و کار اجتماعی- خانوادگی- خودشناسی- روانشناسی- اسلام شناسی میخواهد!

     ببخشید مخاطب شما ای داد است و من وسط حرف شما!:)

  2. هیشکی

   ن با بخش زیادی از حرف های شما – اگرچه واقعتهایی از جامعه ما را نشان می دهد- مخالفم
   با کلمه ترشیدگی مخالفم چون بنظرم ضعف روحی- شخصیتی دختران ماست که آنها را به این فکر سوق می دهد، بله از طراوت دختر می کاهد و از مقاومت پسر، ولی اگر انسان به ابعاد مختلف حیاتی- شخصیتی خود نگاه کند می فهمد ازدواج بخشی از سیستم حیاتی ماست که اگر درست صورت بگیرد باعث رشد می شود& واگرنه…
   حرف من همین است که دختری که آرزوها و تمام رشد خودش را و حتی نشاط و جوانی و سرمایه های الهی خودش را محدود صرفا به امر ازدواج کند، عدم بلوغ فکری او را در خیلی از زمینه ها نشان می دهد و همچین دختری یا با کسانی ازدواج می کند که اورا مجبور به کشف می کنند و حتی اگر ازدواج درستی داشته باشد متاسفانه کمیت او لنگ خواهد بود در خیلی از وقایعی که رسول مهربانی نام جهاد بر آن گذاشتند!

   پ.ن: البته ازدواج صحیح که محبتی در ان باشد از نعمات خاصه خداوند است و بهشتی است روی زمین

   1. ای‌داد

    گاهی دختر آرزوها و تمام رشد خود رو صرف نمیکنه، فشار خانواده و پدر و مادر خودش یک مسئله است!!!
    زن ریحانه است، نیاز به تکیه گاه داره!!! هر پدری خودش رو محتاج به این موضوع میبینه که دخترش رو به تکیه گاه مناسب بسپره که خیالش از آینده اش مطمئن باشه

     1. ای‌داد

      مخالفم
      آدمها سوپرمن به دنیا نمی آیند
      البته بعضی وقتها میتوان به سوپر من ها پناه برد
      کانه علی ابن ابیطالب که میفرمایند (نقل به مضمون) که هرجا کم می آوردیم به وجود نازنین محمد رسول الله پناهنده میشدیم

   2. خوب متاسفانه اغب کسانی که این چنین مشکلاتی را برای یک قشر خاص مثل چادریها ایجاد می کنند الزاما از یک فرهنگ وتعهد خاص وبالاییبهره نبرده اند!

    ما مشکلی با قضیه ازدواج نداریم…مشکل اینجاست که وقتی ازدواج یا شوهر یا همسر به هدف غایی جوان وجامعه ما تبدیل شود دیگر حرف خدا واحکام الهی مدنظر نیست!فرمایشات شوهر یا همسر برای انسان می شود حجت!!
    بگذریم…
    با بحث ما نتیجه ای حاصل نمیشه!
    از عمل کار برآید به سخنرانی نیست!

    یا حسین

 5. هیشکی

  بله حرفتان درست ولی به یک مثال توجه کنید:
  فَلْیَسْتَعْفِفِ الَّذینَ لا یَجِدوُنَ نِکاحا حَتّی یغنیهم الله من فضله.
  به این سنت دقت کنید.. قائم بنفس بودن را در چارچوب عنایت خداوند و دستورات اسلام ممکن است،
  میل قوی تری از ازدواج که نیمه وجودیت را می جویی وجود دارد؟
  در این مورد هم خداوند قول ساپورت داده است!

  1. ای‌داد

   اینها همه در صورت وجود حسن ظن به خدای متعال است
   حسن ظن کش ها در جامعه ما به اندازه کافی حضور دارند و ظرفها مختلف
   همین آقازاده های بالا تا پایین کشوری و لشگری برای حسن ظن کشی کفایت میکنند!!!!

 6. زن ریحانه است!
  الان اثری از ریحانگی نمیبینم … تو واحد دوقوزآباد سفلای دانشگاه کاملا آزاد برای تحصیل مدرک کاردانی غیرپیوسته تحلیل گیاهان مریخی یا پشت دخل مغازه بیژامه فروشی یا بالای ساختمان بلند نیمه کاره بین کارگرها با عنوان مهندس ناظر…
  چرا اینجا آیکون نداره ؟مثلا شکل یه کله که نمیدونه خودش رو به کدوم دیوار بکوبه
  وقتی بچه های مذهبی ما دخترهای به روز رو میپسندند…
  آقایان برادران محترم مقید مذهبی
  گردن کی می اندازید؟
  خانم ها به سلیقه شما لباس میپوشند

  مردش هستید اصلاحشان کنید!
  خصوصی نوشت: فامیل بودید هیچی نگفتم ها!… دلمان از این اوضاع به حد کافی خون هست… این گلایه ها هم انگار روی صحبتش با خود خود ما باشد اشکمان را درمی آورد…
  مردهای جامعه تعیین میکنند زنها ریحانه باشند یا یک چیز دیگر
  قبول! زنهای جامعه تعیین میکنند مردها ابرو بردارند یا اسلحه

  1. مائده آسمانی

   احسنت….
   یکی دیگه هم پیدا شد که حرف ما رو تایید کرد!
   جناب ما هم بالا همچین چیزی گفتیم…از شهر بیرونمون کردن!

   دقیقا درسته…اگه مردهای ما از خانمها حیا بخوان وپوشش…زنها همان چیز را عرضه می کنند.
   جالب اینجاست که برخی آقایون محترم از ترس شکستن آینه خودشان را تا بحال در آینه ندیده اند…از خانمها مدلهای به قول خودشان هالیوودی می خوان…
   دیگه شامل چادریها هم میشه…

   خدا ما وجامعه مان را اصلاح فرماید.
   یا حسین

   1. ای‌داد

    سلام
    کسی شمارو از شهر بیرون نکرد! چه حرفیه آخه
    من به این حرف شما معتقدم اما توجیه اش برام پذیرفتنی نیس
    در ضمن یک درصد این چادر دکولته ها شاید گرفتار این نوع مردا باشن، باقیشون خودشون پایه ان، منتظر بهانه ان
    خودشون گرفتار دل هالیوودی ان، دنبال تلنگر میگردن و بهانه!
    ضمنا حجاب حق الله هس! خدا به مرد عقل و حیا و اختیار داده، به زنم داده! قرار نیس سر حق الله اختیار کسی ازش جدا شه داده بشه به شوهرش!
    زنا تو خونه مفاتیح متحرک نباشن، شاید بیرون مرداشون موارد عجیب درخواست نکنن! زن باید زرنگ باشه! به توصیه ها و احادیث ائمه در زمینه زناشویی عمل کنه و صبرم داشته باشه مرد رام میشه

    1. مائده آسمانی

     سلام جناب ای داد…
     ما مزاح کردیم…
     با با شما چقدر زود بهتون بر می خوره….
     خوب ما که دعا کردیم خدا همه را اصلاح کنه!…حالا اصلاح نمی شن ما باید جواب پس بدیم؟؟؟!!!
     در مورد رام شدنن برخی هم…چی عرض کنیم؟هر چی عرض نکنیم بهتره!
     نمی دونم شما کجای ایران زندگی می فرمایید که این موارد خیلی براتون عجیبه!
     در مورد مفاتیح متحرک هم موافقم ولی فکر کنم این گونه افراد محترم به دهه50 واونورها بر می گردن!
     ما که تو این دوره هنوز این قشر محترم رامشاهده نکردیم…گویامنقرض گشته اند…
     البته ای کاش به جای این قشر بی حیای امروزی همان عزیزان مفاتیح متحرک را حداقل در سطح شهر مشاهده می کردیم…بلکه از رفتن بیرون دلمون نگیره !
     حل کردن مسئله همسرانشان هم با خودشون…
     به هر حال همونی که قبلا عرض کردم….
     وقتی دنیا واهلش برای ما هدف بشه…خدا وحرف وحقش رو زمین می مونه واین میشه که می بینیم.

     اللهم وفقنا لما تحب وترضی

     1. ای‌داد

      :-/ خب بر نخورد. شما گفتید بیرون کردم، منم گفتم چه حرفیه
      یه خاطره 🙂 :
      دوستی بود در دانشگاه، مذهبی، با دختری مذهبی و محجبه ازدواجشان شد!! قبل ازدواج دانشجویی دختر خانم یه کله واستاده بود که باید ریشت را بزنی!!!!
      دوطرفه است همه چی، نامردیه همش رو گردن مردا انداختن!! جنس اگه خوب باشه، میگن از دامن زن به معراج میرود!! اگه بد شه میگن مردامون بوق شدن!! من فقط اینو میدونم تفکر و منش زن و خواسته ها و دنیای زن اثرگذارتر از روش مرده

 7. فرزانه

  با تمام حرف هاتون کاملا موافقم, جز یک نکته خیلی خیلی مهم!
  فکر نمی کنید نام چادر حرمت داره و نباید اون رو به هر کلمه دیگه چسبوند.
  هدف از بین بردن حرمت چادره, به نظرتون تاثیر چسبوندن کلمات نامناسب به چادر از تاثیر چسبوندن آرایش به آرایش کمتره؟!
  ممنون میشم اگه دقت و توجه بیشتری داشته باشید تا خودمون هم به جمع خرس خاله ها نپیوندیم

 8. سلام خدمت جناب ای داد…
  به وبتون یک سری زدم گفتم حیفه درباره این پست این مطلب را هم عرض نکنم..
  مدتی پیش یکی از دوستانم که از همه لحاظ(ظاهری،خانواده،معنوی ،تحصیلات ومالی و..)در سطح خیلی مناسبی قرار دارد تعریف می کرد که آقایی به خواستگاریشان رفته است.
  خانواده خواستگار دختر خانم را کاملا پسندیده بودند والبته خود آقا پسر…
  حتی این قضیه را که دختر که قبلا هم یک ازدواج ناموفق داشته را هم به راحتی پذیرفته بودند با اینکه آقا پسر تجربه ازدواج نداشته است…
  ولی یک مشکل وجود داشت!خانواده آقا ی خواستگار چادری نبودند ولی به قول خودشان به حجاب معتقد بودند.
  خانم دختر که خانواده آقا پسر را میبینند ازخواستگارشان می پرسند که با چادرشان مشکل ندارند؟ایشان هم میگن نه!چه مشکلی؟هر جور خودتون راحتید!
  در جلسه بعد که قرار بود دختر وپسر باهم صحبت کنند یکی از مواردی که آقا پسر به خانم دختر میگه این بود که :یعنی شما قصد ندارید هیچ وقت بی چادر شوید؟!همیشه باید چادر بپوشی؟
  دختر خانم که یکه می خوره میگه که اصلا قصددرآوردن چادر از سرش را ندارد و…
  بعد که بحث پیش میره معلوم میشه که آقای خواستگار دلش می خواسته با این خانم ازدواج کنه که وضعیت معنوی خودش کمی بهتر ودختر خانم هم کمی شل تر در اعتقاداتشان شوند وبه انواع وترفندهای مختلف سعی می کنه این را به دختر خانم بفهماند…
  شایان ذکر است که آقا پسر از وضعیت مالی وظاهری خیلی خوبی هم برخوردار بود…
  دختر خانم که میبینه اینجوری..آب پاکی را رو دست جناب خواستگار می ریزه ومیگه که اگه قصد ایشان بی چادر کردن دختر ویا بی اعتقاد کردنشان نسبت به اصول اسلامیست اصلا نمی توانند قبول کنند که با ایشان زندگی کنند وخواستگار هم تقریبا متوجه شده وقضیه گویا منتفی شد.
  حالا به نظرتان این قضیه برای چند درصد دختر خانمها پیش میاد؟چند درصدشان قبول نمی کنن که یا بی چادر شوند ویا اعتقاداتشان را کم رنگ تر کنند؟
  جالب اینجاست که خانواده دختر هم تا مدتی دختر را سرزنش می کردند که حالا ازدواج می کردید او هم کم کم بر می گشت!
  حالا به نظرتان باید چی گفت؟
  کیا میگن کار دختر درست بوده؟
  کیا میگن غلط بوده؟
  قضاوت در جامعه ما بر چه اساسیه؟
  یا علی

  1. ای‌داد

   نظرتون رفته بود توی اسپم ها
   شانسی دیدم
   قضاوت براساس باوره
   آدمها براساس باورشون محشور میشن
   چند وقت پیش در شرکت ما منشی میخواستن، رئیس برگشت به خانم چادری گفت که شما با چادر نمشه نیاید؟!!
   اونم گفت باشه مسئله ای نیس
   برداشت چادرشو
   اجباری هم براش نبود… اما اینکارو کرد
   این مواردی که میگید هست
   ولی همش نیس
   خیلیها دنبال بهانه ان اینروزا

   1. خوب به نظرتان مشکل از کجاست؟
    کدام بهانه؟
    واقعا نه تنها امروز تو جامعه کسی به حجاب کامل دعوت نمیشه…بلکه چادریها هم کم کم دارن فکر میکنن که اگه بی حجاب ویا حداقل بی چادر میشدند موقعیتهای بهتری برای امور مادی براشون بود..
    حالا از کار وازدواج گرفته تا فاکتورهای دیگر…
    مسئله اینجاست که آقا پسرهایی هم که خانواده چادری دارن دنبال عروس مانتویی وامروزین!
    وبرعکس دختر های که در خانواده های چادری مانتویی شدن خواستگار کم دارن ..چون نه مل مانتویی های اصیلن…نه چادریهای اصیل!

    در محیط کار هم همینطور…یک مشت آدم بی اعتقاد در شرکتها وموسسات مختلف مسئول گزینش واستخدام شده اند که معلوم نیست واقعا برای کار خانمها را استخدام می کنند یا…؟

    باید یک کاری کرد…
    ولی ریشه ای…
    نمی دانم باید از کجا این اعتقادات را تصحیح کرد؟
    ولی خیلی امروز ه گرفتاریم..
    دیگه داریم با تار وپودمون حسش می کنیم!

    اللهم عجل لولیک الفرج

    1. ای‌داد

     نه
     من این حرفو قبول ندارم، بین پسرها هم ایطور هستن
     فقط اصلیکه هست اینه که الزاماً پسرایی که علاقمند به حیا و چادر و پوشش کامل هستن، دخترای این مدلی رو پیدا نمیکنن
     اصل لانه کبوتری احتمالات 🙂
     لذا فقط باید دعا کرد که خدا خودش درست مچ کنه

 9. مایده آسمانی

  باسلام
  چه جالب!پس دخترای محجبه پیدا نمیشه!!!
  والله ما که اطرافمون ماشالله پر هستند!
  عده زیادیشون ازدواج کردن ویک عده هم مجرد…
  البته من فکر میکنم که آقایون دنبال نوع خاصی از خانمهای محجبه هستند…
  مثلا دخترهای بسیار زیبا…ثروتمند…تحصیلات بالاوالبته باحجاب وعفیف…که این نوع دختران چه محجبه چه غیر محجبه شان زیاد نیست.
  ولی الا ای حال ما حتی باشرایط بالا هم خانمهای محجبه سراغ داریم…
  فکر کنم در همه شهرهای ایران هم الحمدلله تا حدی از این خانمها وجود دارند…
  اگر کسی واقعا دنبال این نوع دختران است میتواند به جاهایی که معمولا این نوع دختران رفت وآمد دارند سربزند وپرس وجو کند.
  معمولا رشته های انسانی یا معارف اسلامی دانشگاهها
  حوزه های علمیه…مساجد وجلسات مذهبی…نمازجمعه…
  بسیج…انجمن ها وتشکلات مذهبی دانشگاهها…پاتوق این نوع دختران است.
  خیلی سخت نیست…فقط کافیه که انسان از ارزشهاش کوتاه نیاد وبه خدا توکل کنه والبته زانوی اشتر را هم ببندد…چون تنها با دعا وبدون تلاش برای پیدا کردن ممکنه قضیه دیر اتفاق بیفته ویا اصلا اتفاقی نیفته!
  به راحتی پیدا میشوندوواقعا هم ارزش گشتن وپیدا کردن دارند.
  امیدوارم که خداوند وسیله ازدواج موفق وسعادتمندانه همه جوانان را فراهم بفرماید
  اللهم وفقنا لما تحب وترضی

درج دیدگاه

یا اهل‌العالم // آیت الله امامی کاشانی-آیت الله محمد تقی بهجت - یا اهل‌العالم
icon-downloadicon-downloadicon-download
 1. یا اهل‌العالم // آیت الله امامی کاشانی-آیت الله محمد تقی بهجت - یا اهل‌العالم