دريدگی

سیاسی
۰۸ بهمن ۱۳۹۱

دریدگی سیاسی

|
توسط
|
6 دیدگاه
|

بعضی وقتها میخواهی سکوت کنی، اما آنقدر افاضات از این سو و آنسو میشنوی که ناچار دهان باز میکنی. دقیقاً دنبال واژه‌سازی هستم. اصلی دارم در ذهن به نام “دریدگی سیاسی”؛ که در هرکه این صفت را دیدم از او کناره گرفتم. اصلا صحبت از اسلام و ملت کردن در ابتدای کار، شو ای است که کم کم رنگ میبازد و این دریدگی نمایان میشود. دریدگی لازم است که جلوی میلیون میلیون بنشینی و بگویی اگر بازم به من شهرام جزایری پول میداد، میگرفتم؛ یا خودت مهندس باشی و جلوی درب اتاقت زده باشند دکتر، و بیایی در مناظره برای تخطئه یک گروه و بگویی که فلانی دکترایش تقلبی است!!! یا از همین دست دریدگی است، که همه دیده باشند ماجرای هاله نور را و تو چشم در لنز دوربین کنی و بگویی منم مثل شما در روزنامه ها خوانده ام!!! برای الباقی هم اگر دریدگی نباشد، و به جد اسلام باشد و مجاهدت در راه خدا، جنتلمن بودن پس از اندکی هویدا میشود. مثال زیاد است. برای اینکه باز به منفی بافی متهم نشوم، نمونه‌های عدم “دریدگی سیاسی” را ذکر میکنم، فی المثل، صفار هرندی، لنکرانی، فتاح و وحید دستجردی و … اینها دریدگی ندارند، به جد دنبال خدمتند، هدف برایشان وسیله را توجیه نمیکند. حمام زنانه نمیکنند فضای مملکت را. مثال: رفتار و نامه محترمانه سرکار خانم مرضیه وحید دستجردی در قبال انتصاب سرپرستی بجای خود (بخوانید برکناری بی ادبانه) توسط شخص اول اجرایی مملکت،بدون نام بردن و تشکر از خدمات اولین وزیر زن نظام. به حق سکاندار قوه مجریه، یدی طولا در این کژ رفتاری ها، دریدگی سیاسی و خودرایی دارند.

حرفم را زدم، حرف جدیدی برای دولتیهای نمانده، برای من دار و دسته آقای هاشمی از دار و دسته آقای رئیس دولت بدتر؛ و دارو دسته آقای رئیس از دار و دسته آقای هاشمی بدتر!!! هر سخنی هست پیشتر با دلسوزی تمام نسبت به نظام،در بیانات آقای نقویان آمده؛ اینجا و اینجا. تندی کلامم را به جوانی ام ببخشند!!! این صحبتها قوت قلبی است که باور کنم که فقط ای دادِ نوعی نیست که در این چند سال مغزش پر شده از خس خس درد. آنچه کفر آدمی را بالا می آورد، سخنان جدید آقای محسن هاشمی است. یعنی هرکسی این فایلهای صوتی یک و دو از خانواده اش پخش میشد، سوراخ موشی پیدا میکرد و باقی زندگی را مخفی میشد. نه از سر ترس که از شرم و خجالت در محضر باریتعالی و خجالت از اسلامِ عزیز و ملت و کشور!!! ولی دریدگی سیاسی تا چه حد که باز صحبتهایی میکنند خنده دار.

 

 

خدا میداند که هرجا بوده‌ام، چقدر در مقابله با این قماش سابقاً دوم خردادی و اکنون خارج نشین کوشیده ام. و هر وقت حرفی از طیف اصلاحات شد یاد آیه شریفهء : “و اذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض قالوا انما نحن مصلحون” افتاده‌ام. اما، امااااااااا، حرفی میزند در بالا، این کاریکاتوریست پیشتر هتاک به علما، بسیار پر مسمی. البته مطمئنا منظر من با جنابشان متفاوت است، اما سر اصل جمله با او موافقم (نه تفسیرش) که: در راس مجمع تشخیص مصلحت مملکت کسی است که حتی مصلحت خانواده و زن و فرزندان خود را نمیداند.

6 دیدگاه

 1. هیشکی

  سلام
  آقای احمدی نژاد مصداق بارز دوچیز هستند:
  1- آزمایش شدن در چیزی که در آن قوی تری یا ادعا می کنی در آن قوی تری
  2- ولابت پذیری. ولایت پذیری دلانه ترین کار عقل است… دلانه از این نظر که گاهی بزرگتر تو چیزی می داند و به واسطه بزرگتر بودنش افقی را بر آن اشراف دارد که تو نداری.. وباید پا روی افق دل خودت بگذاری تا بتونی حرف بزرگترت را گوش بدی..

  در راس مجمع تشخيص مصلحت مملکت کسي است که حتي مصلحت خانواده و زن و فرزندان خود را نميداند.
  عبدالله بن زبیر در جنگ جملع زبیر را یک راست به شقاوت پیوند زد…
  والله اعلم

  منتظر مطالب بیشتری در این مورد از شما هستیم.
  موفق باشید

 2. سلام.
  بعد از این دیگه حالم از سیاست بهم میخوره.
  روزهای اول چقدر ذوق میکردم که دولت مردمی اومد
  بعد دیدیم شد دولت مشایی
  حالا هم دیگه منتظرم تموم بشه.
  انقدر پشت هم چیزهایی میبینم که دیگه حالم بد می شه .
  کی تموم میشه…

 3. مطلب قدیمی تان را خوندم
  اما فکر کنم الان متوجه شده باشید که آن کارهایی که دکتر می کرد دریدگی نبود بلکه عین شجاعت و جهاد بود
  احمدی نژاد با تاریخ سخن می گفت پس آیندگان بهتر از الانیان قضاوتش خواهند کرد

درج دیدگاه

یا اهل‌العالم // آیت الله امامی کاشانی-آیت الله محمد تقی بهجت - یا اهل‌العالم
icon-downloadicon-downloadicon-download
 1. یا اهل‌العالم // آیت الله امامی کاشانی-آیت الله محمد تقی بهجت - یا اهل‌العالم