حاج خاطره

و اطرافیان
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

حاج خاطره و اطرافیان

|
توسط
|
26 دیدگاه
|

اعتماد به نفس بسیار مسئله مهم و ارزشمندی است……. الا آنجا که چنان شانی برای انسان بیانگیزد که باعث دروغ گفتن شخص به خود گردد و چشم انسان را در برابر حقایق اطراف کور کند…..

حاج خاطره و اطرافیان
icon-downloadicon-downloadicon-download
 1. 1. حاج خاطره و اطرافیان

ای‌داد تو را میخواند
حاج خاطره…
صداها
قائدنا سید، دکتر حسن عباسی، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی بهرمانی، عفت مرعشی، دکتر حسن روحانی، نیک آهنگ کوثر، مهدی هاشمی
موسیقی پس زمینه
تیتراژ پایانی سریال سقوط آزاد

 

تاثیر موسیقی پس زمینه

تاثیر مهارت نرم افزاری

تاثیر سخنران

تنظیم سناریو30%
جستجوی صدا25%
صداسازی25%
مونتاژ نرم‌افزاری20%

 

اضافات و افاضات: پدیده‌ای به نام یاسر در موسیقی رپِ غیر مودب اما با شخصیت : بد شدم (بالای ۳۰ سال)
گفتم تو خراب میشی، اونو آباد میکنی
تو که عروس نمیشی، اونو داماد میکنی

26 دیدگاه

 1. حنين

  خدا قوت, هر قسمتش به قسمت دیگه مستدل بود… و آه…
  موسیقى متن هم همون حسه که وقتى دستت رو زیر چونه ات میزارى و یکى رو نگاه مى کنى که کى دست از تحمیق تو دست برمى داره..

  البته بعنوان مخاطب, من پادکست شناس نیسم,
  موفق باشید

 2. حنين

  عقده اى شدن یا عقده اى نشدن , مسئله این است…
  برا همه تو زندگى مشکلات و سختى های نفس بر پیش میاد, هنر دقیقن تعریف و کاربرد هنر اینست که عقده اى نشى, شاهد: هنر عبارت است از دمیدن روح نعهد در کالبد انسان ها…

   1. حنين

    منظورم شعره یاسره, که هنر, هنرپیشگى نیس, هنر زیبا موندن و زیبا زندگى کردن و زیبا کردن زندگى تو اوج المه, و شدت این زیبایى بسته به شدت تعالى روحته و صاحبان فکر مى دونن که اسلام تا کجا و کدوم بى نهایت این زیبایى رو امتداد میده..

  1. سلام
   میخوام داستان بگم:
   ۱) یکی از چیزهایی که روزه رو باطل میکنه “دروغ بستن” به خدا و پیغمبر و اهل بیت هست. میخوام دقت کنید که با بیتوجهی دروغ نبندیم به بزرگان قوم.
   ۲) چیزی داریم در تفاسیر قرآن و احادیث به نام شان نزول و شان بیان.
   مثلا در دوره دبیرستان کسی حدیثی از حضرت صادق نقل کرد که فرموده بودند: دنیا روی شاخ گاو میچرخه. طرف میگفت حضرت صادق خبط کرده و در حد گالیله دانش نداشته و عقاید منسوخ در خصوص کره زمین داشته.
   به دنبال شان حدیث گشتیم. معلوم شد که حضرت در پاسخ کسیکه گفت به دنبال کشاورزی و دامداری ام فرمودند: دنیا روی شاخ گاو میچرخه. یعنی حوزه موفقی رو شروع کردی.
   اما شما:
   صحبت آقا چی بود دقیق؟ برای چه بود؟ “دنیای اسلام”

   حضرت آیت الله خامنه ای استفاده از تجربه ملت ایران در ایستادگی مقابل قدرت ها را نسخه علاج مشکلات دنیای اسلام دانستند و گفتند: ایجاد اختلاف و دو دستگی در میان امت اسلامی، امروز یکی از برنامه های اصلی دشمنان است، بنابراین همه باید مراقب باشند تا مبادا فریاد اختلاف سر دهند و بلندگوی دشمنان اسلام و قرآن شوند.

   ایشان با تاکید بر اینکه هر حنجره ای که در جهت اختلاف‌افکنی کار کند، بلندگوی دشمن است، خاطر نشان کردند: ایجاد اختلاف تحت عناوین شیعه و سنی، عرب و عجم، و قومیتها و ملیتها و تعصبهای ناسیونالیستی، در دستور کار بدخواهان امت اسلامی قرار دارد که باید با «بصیرت» و «عزم» در مقابل آن ایستاد.

   نقد داشتن به برادران داخلی ربطی به صحبت مذکور آقا ندارد، لذا اختلاف نظر داشتن اصلا بد نیس. فکر کنید بعد حرف بزنید. اشتباه اول انقلاب و تابو کردن همه چیز رو مرتکب نشیم.
   پادکست فتیه صحبتهای دقیقتری از صحبت آقاست:
   http://eydad.ir/fa/264/

 3. معین

  دوست عزیز شما که دانای کل تشریف دارید و سخنگوی بیت ولی امرمان هستید لطف بفرمائید بگید آنجایی که حرف از جلوگیری دودستگی”http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=30354″ بود منظور رهبرمان امت اسلام بود؟براستی آیا اخلاق فقط متعلق به روابط بیرونی ماست؟!!!!
  از شما بخاطر تمام پادکست های زیبا و شکیلتان ممنونم و این سایت را بسیار دوست دارم ولی نمیخوام نقد منصفانه به زمین بمونه.
  ۱* بنا به اذعان رهبرکبیرمان هاشمی رفسنجانی از خاندانی متمول بوده(خاطرات قبل از انقلاب)
  ۲* بنا به نص صریح قرآن بی احترامی از خصوصیات پلیدترین افراده.الگوی ما عزیزانی هستند که کارتر را آقای کارتر و بوش را آقای بوش صدا می زنند حال آنکه مخاطب شما و جناب آقای عباسی از بزرگان و زحمت کشان انقلاب بوده و همیشه مورد عنایت رهبر عزیزمان بوده اند.
  ۳* اگر خاطرات جناب آقای هاشمی درست باشد بنده و شما باید پاسخگو باشیم در روز جزا.اما اگر غلط باشد جناب هاشمی می مانند و خدایشان.
  ۴* نمی شود گناه فرزند هیچکسی را بعهده پدرش گذاشت.اما این نکته به منای تائید برائت نجستن افراد از فرزندانشان نیست!
  خداروشکر بسیار بهتر از بنده به سخنان رهبر آگاهید اما تنها بعنوان یادآوری پیشنهاد می کنم مراجعه بفرمائید
  http://forum.roq.ir/p23638

  1. دانای کل رو خوب اومدید… من روی تحریف حساس هستم.. تنها چیزی که من رو عصبانی میکنه تحریفه… ببخش از دستت عصبانی شدم…
   من دقیق متن رو برای شما نوشتم… شما به حرفهایی استناد کردید که اصلا ربطی نداشت… من هم صدر و ذیل صحبتهای آقا رو گذاشتم… من مقصر نیستم که شما صحبتهای اشتباهی رو در جای اشتباهی نوشتید….
   درباره متن جدید که گذاشتید. من عاجزانه از شما میخوام که هربار هرچی خواستید بگید پاراگراف رو کامل بگذارید:
   “دنیای اسلام یک نسخه امروز دارد و آن اتّحاد است. در درون کشورها هم همین نسخه وجود دارد؛ ملّتها باید متّحد باشند. ملّت ایران باید متّحد باشد. از این قضایای هسته‌ای و غیر هسته‌ای و مانند اینها، دودستگی درست نشود که هر دسته یک‌جور بگویند -بالاخره یک کاری است دارد انجام میگیرد، مسئولینی دارد، دنبال میکنند؛ ان‌شاءالله آنچه منافع ملّی است تشخیص بدهند و دنبال آن باشند- بین مردم نباید دودستگی به‌وجود بیاید. دشمن این را میخواهد. الان هم اگر کسی تعقیب کند این سخن‌پراکنی‌های بیگانگان را، این رادیو تلویزیون‌ها و این وبگاه‌هایی که از طرف آنها دارد همین‌طور مرتّب توسعه پیدا میکند و مرتّب هم دارند مطلب میدهند، دنبال این هستند که بین مردم دودستگی ایجاد کنند؛ نگذارید دودستگی بشود؛ وحدت را حفظ کنید، با هم باشید.”
   هدف رو شما واقعا تشخیص نمیدید؟ به گروه های سیاسی میگن میان مردم دودستگی ایجاد نکنید… من مسئولیتی ندارم در نظام.. من از مردمم و دارم جلوی تحریف این آفای مسئول و دودستگی ایجاد کردنش رو میگیرم… این آقاست که باعث افتراقه… این آقای مسئول.. نه منِ جزئی از مردم…
   شما حتی پادکست رو درست گوش ندادید…. آقای عباسی به آقای هاشمی گفته حاج خاطره!!!! من نگفتم… من به عباسی توهین نکردم برادر…
   پا نوشت: اون کسی که باعث تفرقه است شخص آقای هاشمی و خاندان مکرم ایشان هستند…. ما به اندازه کافی مقابل ایشان برای حفظ وحدت کوتاه آمدیم…. جلوی تحریف را بگیرید… اینطور که شما میگید اگر باشه فاطمه (س) هم نباید به بهانه دودستگی برای حمایت علی پا میشد… چون میدونست این باعث دعوا و آشوبه…
   چرا فاطمه (س) به پا خاست.. چرا؟ اولویتی مطرح بود… اون اولویت جلوگیری از تحریف بود…
   هرجا صحبت از تحریف باشه باید به پا خاست…. مگر آقا صحبت نکردند درخصوص تحریف امام…. مگر آقا توی حرم امام فرش خاصی زیر صندلیش نگذاشت؟ اون شخص اول مملکته مجبوره غیر مستقیم حرف بزنه… من اما نه….
   پانوشت ۲: ایشان در هنگام رای دادن در خرداد ۷۶ فرمودند: “هیچ کس برای من مثل هاشمی نیست” اما هنگامی که در جلسه پرسش و پاسخ مورخ ۲۲ اردبیهشت ۷۷ دانشگاه تهران، از این سخن سؤال شد، ایشان پاسخ دادند که “علّتش این است که آقاى هاشمى از سال ۱۳۳۶ – یعنى ۴۱ سال – با من همکارى و رفاقت دارد” و بلافاصله اضافه می‌کنند: “عجیب است که آقای خاتمى هم اتّفاقاً همین مقدار با من سابقه دارد”..
   من نمیخوام توضیح بدم دیگه… روش فکریه ما متفاوت است…

 4. معین

  تاجایی که ذهن من حقیر قد می دهد بیاد ندارم که از خاطرات جناب آقای هاشمی جز موارد جزئی چیزی باشد که توسط افراد حی و حاضر مملکت رد شده باشد.تحریف موضوع دیگری است!ایشان چندین جلد کتاب خاطرات روزشمار دارند که موبه مو خاطرات را نقل کرده اند اما هیچکس از عزیزان مملکت این خاطرات را رد نکرده اند.
  بنده به شخصه جرئت ندارم که روز قیامت بایستم و جواب بدهم که من نوعی که نه از همسر امام شناختی دارم و نه با عالم غیب در ارتباطم که صحت خواب های استاد هاشمی را دریابم!
  نکته ای که هست آنکه من طی شواهدی باید خدمتتون عرض کنم همین تخریب شخصیت جناب آقای هاشمی توسط دشمن پیگیری می شود و حتی روی آن سرمایه گذاری کرده اند.بعد از ۸ سال ریاست جمهوری ایشان شروع کردند به تخریب.تخریبی که اولین دنبال کنندگان آن طرفداران دکتر معین نامزد حزب اصلاحات بودند.
  روزی هواپیمائی ماهان ، روزی اتوبانی در کانادا،روزی پمپ بنزین نیویورک،روزی گناه پسر را به گردن پدر نهادن،روزی شرکت در فتنه، روزی با بهانه اشرافی گری و امروز با مقصر دانستن ایشان در تحریف امام.
  بیائید از منظر دیگر به این موضوع نگاه کنیم.بنده قصد توهین به کسی ندارم ولی سخنان مقام معظم رهبری همزمان بود با پیگیری خط امام توسط جناب احمدی نژاد!به نظر می رسد تأمل روی این موضوع نیز به درک دقیق سخنان رهبرعزیزمان کمک خواهد کرد.حال آنکه هاشمی از سال ۵۷تابحال خاطرات بسیاری نقل کرده است و هیچگاه موضوع تحریف امام توسط مقام معظم رهبری مطرح نشده بود.
  و من الله توفیق

 5. معین

  سلام دو تا پیشنهاد داشتم واست.
  ۱-یه سری به این لینک بزن
  http://hashemirafsanjani.ir/content/%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D8%9F
  ۲-یه پادکست راجع به آیلان و مظلوم کشی بساز هرچند قبلاً چنین کاری رو کردی ولی خالی از لطف نیست.
  ممنون

درج دیدگاه

یا اهل‌العالم // آیت الله امامی کاشانی-آیت الله محمد تقی بهجت - یا اهل‌العالم
icon-downloadicon-downloadicon-download
 1. یا اهل‌العالم // آیت الله امامی کاشانی-آیت الله محمد تقی بهجت - یا اهل‌العالم